SENDINTO (RIEVĖTO) VEIDRODŽIO RĖMO GAMYBA

Veidrodžio rėmo gamyba
Pušinio rėmo deginimas butano dujomis

SENDINTO (RIEVĖTO) VEIDRODŽIO RĖMO GAMYBA

(Žiūrėti video galite čia).

Gaminant sendintą rėmą veidrodžiui reikalingos gerai vėdinamos patalpos, kadangi naudojamos butano dujos rėmo deginimui, taip pat atsiranda daug dulkių rėmą šveičiant metaliniais šepečiais. Lako ir beico sudedamosios dalys stipriai veikia žmogaus kvėpavimo takus ir smegenis, todėl reikalinga stengtis lakuoti kuo trumpiau. Gamybos metu rekomenduojama naudoti respiratorių Veidrodžio rėmo gamyba(apsauginę kaukę) kvėpavimo takams apsaugoti ir apsauginius akinius nuo dulkių bei dūmų. Todėl gaminant tokį rėmą reikalingas išankstinis pasiruošimas, tačiau galutinis rezultatas atperka pastangas. Butano dujų įrenginį medinio rėmo deginimui galima nusipirkti bet kurioje didesnėje ūkio prekių parduotuvėje.

Nusprendėme iš pušies medienos pagaminti rievėtą kaimiško stiliaus rėmą veidrodžiui. Pagaminome 600×900 mm dydžio rėmą, rėmo storis 40 mm, ir nieko nelaukdami pradėjome deginti jį tiesiogine ugnimi, butano dujų pagalba. Pirmą kartą stebėti kaip keičiasi pušinio rėmo struktūra bei spalva yra labai įdomu, kadangi nežinai koks rezultatas bus pasiektas. Įdomu yra tai, kad kuo daugiau šakų medyje, tuo įspūdingesnis medinio gaminio tekstūros piešinys galutiniame rezultate.Veidrodžio rėmo gamyba


Rėmo deginimas pirmą kartą

190g talpos butano dujų baliono užtenka nepilnai dviems tokiems rėmams išdeginti, deginant jį po du kartus. Uždegę prietaisą, lėtai vedžiojant, pradedame deginti rėmą matomu paviršiumi. Po pirmojo deginimo rėmas tampa praktiškai juodas kaip anglis, tačiau taip pašalinsime medienos minkštąją dalį, metalinių šepečių pagalba. Natūralias šakas specialiai deginame ilgiau, netgi paliekame jas laisva degti, kadangi tai kietesnė medžio dalis. Užbaigus gaminį, šakos tampa gražiausiomis medinio rėmo dalimi. Mūsų pavyzdyje aptikome 5 šakas, kurias išdeginome stipriau, kad jų vietose liktų nedidelis įgilinimas. Pušies mediena yra labai šakota, todėl gaminant sendintą rėmą, rekomenduotina šakas specialiai palikti.

Veidrodžio rėmas. Medinienos sendinimas.
Rėmo šukavimas
Veidrodžio rėmas
Medžio rievės.

Rėmo šukavimas pirmą kartą

Deginto rėmo šukavimui naudojame paprastus metalinius šepečius su mediniu pagrindu. Šukavimui pušies mediena pasiduoda gana lengvai, nereikalauja ypatingų mechanizmų.

Metalinių šukų pagalba nuimamas sudegęs medžio paviršiaus sluoksnis, šveičiant rėmą išilgai rievėmis. Jau po pirmojo šukavimo, ryškėjant ir gilėjant medžio rievėms, galime matyti kaip rėmas pagyvėja. Gamindami šį rėmą, deginome ir šukavome ne tik priekinę dalį, bet ir šonus, taip pat nugarinį rėmo dalį. Siekėme rėmo užbaigtumo, net jeigu rėmas greitai ir nesuras savo šeimininko.

Rėmo deginimas ir šukavimas antrą kartą

Rėmas deginamas ir šukuojamas antrą kartą su tikslu pagilinti rieves, išryškinti medžio natūralumą. Atliekama ta

Įrėmintas veidrodis
Sendinto rėmo veidrodis 600 x 900 mm

pati procedūra kaip ir pirmąjį kartą – deginame, šukuojame – kol pasiekiame norimą rezultatą.

Beicavimas ir lakavimas

Medienos beicas – įsigeriantis, skaidrus ir nesudarantis plėvelės mišinys, kuriame yra dažiklių, keičiančių medienos paviršiaus spalvą. Mediniam rėmui galima suteikti bet kokį atspalvį, toną. Beicuojant medieną, raštas dar labiau paryškėja. Pasirinkome spiritinį beicą, šviesiai pilkos spalvos, jį tepame paprastu skudurėliu (galima naudoti kempinėlę).

Rėmą lakuojame po gero pusvalandžio, kada beicas įsigeria į medieną. Naudojame pusiau matinį akrilinį laką.

 

Panaudotos priemonės

Butano dujos
Butano dujos
Metaliniai šepečiai
Metaliniai šepečiai
Spiritinis beicas
Spiritinis beicas
Akrilinis lakas
Akrilinis lakas

 

 

 

 

 

 

Įrėmintas veidrodis
Įrėmintas veidrodis 1400 x 900mm
Įrėmintas veidrodis
Kabinamas veidrodis 1180 x 1000 mm

Veidrodžių katalogą galite atsisiųsti čia.

“TRADUX”,  Šeškinės g.26, Vilnius, tel.: 852762001
Visos teisės saugomos ©

Stiklai, veidrodžiai